Web Tasarım Fiyatları

Web Tasarım Fiyatları, internette arama motorlarına en merak edilen ve aratılan konuların başında gelmektedir.  Ancak bu bir hizmet olduğundan resmi fiyatını veya ortalama fiyatını belirleme mümkün değildir. İstekler ve almak istenilen özellikler doğrultusunda, harcanan emek, süre ve iş yükü durumuna bakılarak bir fiyat belirlenmektedir. Hazır tasarımlar biraz daha düşük bir fiyat üzerinden değerlendirilirken, özel olarak istenilen tasarımlar fiyatlandırma konusunda limitleri üst seviyeye çıkartabilmektedir.

Bir web sitesi yaptırmadan önce başlıca belirlenmesi gereken kriterler şunlardır;

  • Site dizaynı için şablon çıkartın,
  • Beğendiğiniz örnek siteleri listeleyiniz,
  • Ana bir yapı oluşturarak istediğiniz hizmetleri belirterek, sayfa sayısının en uygun biçimde ayarlanmasını sağlayın,
  • Site içerisinde ürün sıralama, listeleme, filtreleme gibi fonksiyonlara ihtiyaç duyuyorsanız bunları da eklemeyi unutmayın.
  • Kaliteli bir hizmet almak ve mağdur olmamak web tasarım firmaları hakkında piyasa baz alarak bir araştırma yapın,
  • İçerik yönetimi için siz mi yoksa bir destek mi alacaksınız bunu belirleyin
  • En önemlisi ise arama motorlarında çıkmak ve sorun yaşamamak için sıradan değil etkili bir SEO desteği veren firma ile anlaşarak sitenizi responsive hale getirin.

Yukarıda ki maddeler sizi hata yapmak için minimuma indirger. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta kaliteli bir tasarım ve yazılımdır. Her ne kadar minimum değer, maksimum verim isteseniz de web tasarım için böyle bir şey söz konusu değildir. İşinizde büyümek ve gelişmek istiyorsanız öncelikli olarak tam kapsamlı bir çalışma ile yeni müşteri ve ziyaretçilere ulaşmak kaliteli bir web site kurmaktır. Yaptığınız veya belirdiğiniz aralığa bağlı olarak kısa vadede veya uzun vadede bir şekilde yatırımınızın karşılığını rahatlıkla alabilirsiniz. Kaliteden vazgeçmemenizi öneririz.

Türkiye’de bulunan firmalara bakacak olursak şu an internet üzerinde arama yapıldığında 100 TL’ye bile site yaptırmak mümkün gözükebiliyor. Ve haliyle insanlar da şu algı oluşmakta; “neden daha fazla para vereyim?”. Ancak tamamen yanlış bir yaklaşım olmakla birlikte sizi bir adım öne taşıyacağınızı düşündüğünüz şey daha çok geriye götürebilir. Burada kurumsal kimlik oluşturmakla birlikte rakip firmalarla yarışırken bir anda daha çok geriye düşmüş olacaksınız. Günümüz teknolojisinde bilgiye ulaşmak bu kadar kolay iken rakip firmalar ile ufak bir karşılaştırma sonucu bulmak mümkün olacaktır.

Lim Creative olarak tavsiyemiz hazır site alacaksanız 800 TL altına, özel bir site oluşturacaksanız 4000 ila 5000 TL bandından aşağı fiyatlara yaptırmamanızdır. İşinin ehli firmalar ile çalışarak hem yatırımınızı riske atmamış hem de en ufak sorunda bile karşınızda uzman kişilerden oluşan bir ekiple çözüme ulaşmış olursunuz.