Web Sitesi Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken Kriterler

Ziyaretçi Odaklı Olun

Kurduğunuz web sitesini öncelikli olarak ziyaretçileriniz için kuruyorsunuz. Öncelikle belirlemeniz gereken “ziyaretçiler hangi sebeple bu siteye giriş yapıyor?” sorusuna cevap vererek buna uygun şekilde siteyi dizayn etmek. SEO uyumlu hale getirerek alakasız uzun bilgiler yerine az ve öz bilgiler sağlayarak kullanıcıyı bilgi kirliliğinden uzak tutup görsel ve işitsel bilgiyi pekiştirmek.

 SEO Uyumlu Web Site
 
Kurduğunuz web sitesi arama motorlarına uygun şekilde düzenlenmediyse sadece hali hazırda bilen kişilerin ve sizin ziyaret ettiğiniz bir web sitesi haline gelir. Oysa ki burada ki asıl ama yeni müşterilere ve yeni ziyaretçilere erişim sağlamaktır. Bunu anlamak için ise profesyonel SEO destek ekiplerinden yardım alabilir veya kendiniz araştırmalar sonucu makaleler ile kendiniz de görebilirsiniz. 
 
Responsive(tüm cihazlar) Uyumlu Web Site

21.yüzyıl ile birlikte çıkışa geçen mobil cihaz kullanımı yakın gelecekte de diğer tüm cihazları geride bırakarak en çok etkileşim alacak şekilde ilerliyor. Kullanım kolaylığı her bütçeye ve her kişiye hitap edecek çeşitlilikte olması başlıca çeken unsurlar. Mobil uyumlu web site ile sizde diğer sitelerin bir adım önüne geçebilirsiniz.

Site Yenileme Hızı 

Günümüzde insanlar geçmiş yıllara göre daha sabırsız ve işlerini daha kolaya kaçarak halletmeye çalıştığından hıza daha fazla önem verir hale gelindi. 5-6 saniyelik gecikmeler bile sitenize girişlerden vazgeçirebilir ve bu da size müşteri kaybı ve arama motorlarında ki üstünlüğünüzü aşağıya çekebilir.

Özgün ve Kaliteli İçerik

Web sitelerinde genel de yapılan en büyük hata özgün içerikler yerine uğraşmamak adına kopya  içeriklerin tercih edilmesi. Fotoğraflar, yazılar, videolar Google’ın ve kullanıcıların dikkatinden kaçmamakta olup size küçümsenmeyecek boyutta zarar verebilir. Kullanılan içeriğe göre izin alınmamış ise telif bildirimleriyle karşılaşabilirsiniz.

İçerik ve Görseller için Kaynak Ayırın

Çoğu işletme web tasarım ve grafik tasarıma yüksek bütçeler ayırırken, sitede kullanılacak görsel ve işitsel içeriklere ek kaynak ayırmamakta. Bununla birlikte sitenin iç dizaynı ve ziyaretçilerin asıl dikkatini çekecek olan kısım amatörce düzenlenmiş olarak görünmüş oluyor. PR ve reklam çalışmaları yapılsa da içerik daha profesyonel boyuta taşınmadan maalesef etkili bir müşteri portföyü yakalamak pek mümkün olmayacaktır.

En can alıcı noktaya geldiğimizde ise bunları bünyesinde bulundurup kendine ilke edinerek çalışan bir web tasarım ajansı ile çalışmak…
Lim Creative bütün bu maddelere hakim, 10 yılı aşkın tecrübesi ile sitenizi eksiksiz şekilde size teslim eder ve devamında uzman kadrosuyla tüm desteği sağlar!