Videolar Dönüşüm Oranınızı Nasıl Arttırabilir?

Videolar işinizi ve hizmetlerinizi öne çıkarmanın en etkili yollarından biridir. Ancak detayları atlamadan en uygun şekilde yapılmalıdır. İşte dönüşüm artıracak detaylar

Web sitenizdeki yüksek kaliteli video içeriğiniz trafik çekiyor ancak dönüşüm sağlamıyor mu? Cevabınız evet ise, yalnız değilsiniz - bu, birçok pazarlamacı ve işletme sahibinin karşılaştığı bir sorundur.

Bu yeni site ziyaretçilerini ödeme yapan müşterilere dönüştüremediğiniz sürece trafik edinme karlı değildir.

Şirketlerin büyük çoğunluğunu işletmelerini çevrimiçine taşımaya zorlayan salgınla birlikte, web sitenizi mümkün olduğunca optimize etmeniz ve yeni optimizasyon fırsatlarına dikkat etmeniz önemlidir.

İçerik pazarlaması ve video pazarlaması, devam eden optimizasyon stratejinizde büyük bir rol oynamalıdır. Bu makale, videolarınızın daha fazla görüntülenmesi, daha fazla potansiyel müşteri oluşturması ve daha da önemlisi bu potansiyel müşterileri satışa dönüştürmesine yardımcı olacak birkaç ipucu sunuyor.


Video Dijital Pazarlama Neden Önemlidir?


Video pazarlama popüler bir pazarlama stratejisidir çünkü kullanıcılar genellikle videoları statik görüntü ve metin yerine tercih eder. Videolar hem bilgilendirici hem de eğlenceli olabilir; bu, video içeriğinin kullanıcı tüketimi açısından diğer içerik türlerini kolayca geride bırakmasının temel nedenidir.

İyi bir video pazarlama stratejisiyle eşleştirilmiş iyi yerleştirilmiş video içeriği, dönüşüm oranlarını yüzde 80'e kadar artırabilir, ancak dönüşüm sağlamak için ikna edici videolar oluşturmaktan daha fazlasını gerektirir. Video dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO) stratejileri olmadan, videonuz satış ve kar oluşturmadan web sitenizde değerli bir alanı kaplıyor olabilir.

Birçok şirket , video pazarlama hizmetleri sağlayan profesyonel ajanslara yatırım yapar çünkü bu ajanslar, sonuçları garanti eden video CRO araçlarına, deneyimine ve teknik uzmanlığa sahiptir.


Video Dönüşüm Oranı Optimizasyon Stratejileri


İçeriğinizi YouTube'a veya web sitenize yüklemenin yanı sıra, sağlam bir video pazarlama stratejisinin uygulanması gerekir. Bazı video dönüşüm oranı optimizasyon stratejilerine bir göz atalım:

Video Yerleşimini Optimize Edin

Video içeriğinizi yayınlamak için en iyi platformu veya kanalı seçmeniz gerekir. Bu, sosyal medyanız, YouTube, şirketinizin açılış sayfası veya ürün sayfanız olabilir.
Abonelik tabanlı işletmeler, videoları açılış sayfalarına yerleştirerek daha fazla dönüşüm oluşturabilirken, e-ticaret perakendecileri ürün sayfalarına video içeriği ekleyebilir. Videolarınızı nereye yerleştireceğinizi değerlendirin ve yalnızca sosyal medya platformlarına güvenmeyin.

Video Türünü Optimize Edin

Video dönüşüm oranı optimizasyonu için, kitlenizin istediği içeriği oluşturmak önemlidir. Yükleyebileceğiniz farklı türde videolar vardır - tanıtım videoları, açıklayıcılar, şirket tanıtım videoları, müşteri incelemeleri ve ürün eğitimleri..

A / B testi, video CRO stratejinize yardımcı olabilir. İzleyici etkileşimi hakkında veri toplamak için video içeriğinizi web seminerleri, sosyal medya ve ürün sayfaları gibi farklı platformlarda ve kanallarda aynı anda çalıştırabilirsiniz.
 
Tıklanabilir Bağlantılar Ekleyin

Başka bir video CRO tekniği, kullanıcının gezinme veya alışveriş deneyimini geliştirmeye yardımcı olan bağlantılar eklemektir. Bir örnek, videonuzu etkileşimli hale getiren Canlı Bağlantı Video teknolojisini gömmek . Bu sayede, izleyicilerin kendilerini ürün sayfasına yönlendiren videonun belirli bölümlerini tıklamalarına olanak tanıyan sıcak noktalar ekleyebilirsiniz.

Video dönüşüm oranı optimizasyonu için ekleyebileceğiniz diğer bir öğe, bir müşteri adayı yakalama formudur.  Bunu, video içeriğinizi tamamen sınırlamak için kullanma veya bunu şirketinizden güncellemeler almak isteyen izleyiciler için bir seçenek olarak sunma seçeneğiniz vardır.
 
Videonun ilk yüzde 10-20'sine yerleştirilen etkileyiciler yüzde 38-43 dönüşüm oranına sahiptir. İzleyiciler genellikle videolara veya gelecekteki içeriğe erişim karşılığında bu kayıt formlarını doldurmaya isteklidir, özellikle de videonuzun güçlü bir şekilde ilgi çekici bir girişi varsa.


Pazarlama Otomasyonunu Kullanın


Otomasyon araçlarını, mevcut video pazarlama stratejiniz hakkında bilgi edinmenize ve video izleme verilerinden potansiyel müşteriler oluşturmanıza yardımcı olması için video barındırma platformunuza entegre edin. Bu tür araçlar kitle segmentasyonuna, lider beslemeye ve yatırım getirisi (ROI) takibine izin verir.

Video pazarlama hizmetleri sunan ajanslar, manuel ve tekrar eden süreçleri otomatikleştirerek pazarlama çabalarını ölçeklendirmek için pazarlama otomasyonu platformlarından yararlanır.


Yüksek Dönüşümlü Video İçeriği Oluşturma


Çoğu video kullanıcıların dikkatini çekmek için hızlı olsa da, izleyicilerinizi tutmak ve onları kanalınıza abone olmaya veya ürününüzü satın almaya ikna etmek için harika bir video gerekir. Hedef kitlenizin internette sahip olduğu sayısız seçenekle, web sitenizi terk etmemeleri için öne çıkmak önemlidir. Yüksek dönüşüm sağlayan bir video oluşturmak için bazı ipuçları:

Bir Uzman İşe Alın

İhtiyaç duyulan video pazarlama hizmetlerini sağlamak için yılların deneyimi ve teknik bilgi birikimi ile desteklenen bir ajansla çalışmak en iyi seçeneğinizdir. Tam hizmet veren video prodüksiyon şirketleri, yaratıcı hizmetlerden teslimata kadar her yönüyle ilgilenebilir.

Küçük Resminizi Özelleştirin

Gülümsemeler, samimiyeti ve açıklığı ifade eder, bu nedenle küçük resminizde gülümseyen bir kişi kullanmayı düşünün. Göz alıcı bir video küçük resmi oluşturmanıza yardımcı olabilecek çevrimiçi araçlar vardır.

Videonuzu Kısa ve Eğlenceli Hale Getirin

Kullanıcılar zamanla ilgilerini kaybetme eğilimindedir, bu nedenle videolarınızı kısa ve öz yapın. İzleyicilerinizi izlemeye devam etmeleri için ilgilerini çekin.

Ürün Bilgileri Sağlayın

Ürününüzü farklı açılardan sunun ve mümkün olduğunca çok ayrıntı verin. Dahil edilecek şeyler arasında ürün özellikleri ve avantajları, dayanıklılık, kullanım kolaylığı , teslimat ve iade yer alıyor.

Bir Hikaye Anlatın

Bu, müşterilerinizle bir bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Ürünün getirebileceği değeri vurgulayan açıklayıcı videoların dönüşümü yüzde 20 artırdığı gösterilmiştir. Marka hikaye anlatımı, hedef izleyicilerinizin dikkatini de çekebilir.


İzleyicilerin Güvenini Kazanın


Sitenize veya ürün sayfanıza video eklemek, müşteri güvenini oluşturmanıza yardımcı olur ve dönüşüm oranını yüzde 46'ya kadar artırabilir. Bir isme veya markaya bir yüz koymak, şirketinizi hedef kitlenizle daha ilişkilendirilebilir hale getirir.

Hedef kitlenizin bilgilerinizi alması için hangi formatın doğru olduğunu anlamak, onları müşteri olmaya ikna etmede rol oynar. Uygun yüksek dönüşüm oranına sahip videoyu sunmak, çevrimiçi pazarlama başarısı için zorunludur. Videonuz satın alma döngüsünün önemli bir parçasıdır, bu nedenle dönüşümü arttırmak ve satışları hızlandırmak için iyi bir video pazarlama stratejisi geliştirmeye yarar.

Bu blog gönderisinde, video içeriğinizi dönüşüm için optimize etmeye yönelik bazı ipuçları listeledik. Bunların satışları artırmanıza ve çevrimiçi işinizi başarı için konumlandırmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.