Markanızı SEO İle Büyütme: SEO Araçları

SEO organik ziyaretçileri sitenize çekerek markanızı öne çıkarmanızı sağlar. SEO ile büyütme sağlayarak rakiplerinizin üstüne çıkabilirsiniz. İşte yararlı SEO ipuçları.

Web sitenizin arama motoru dostu olmasını sağlamak için attığınız adımlar nelerdir?
Bir şeyler yapsanız da yapmasanız da her zaman gelişme sağlayacak iyileştirmeler vardır. Mümkün olan en iyi arama sıralamalarını sağlamak istiyorsanız web sitelerinin düzenli olarak izlenmesi ve güncellenmesi gerekir.

Sıralama ne kadar yüksek olursa, web siteniz o kadar fazla trafik görür ve müşteriye dönüştürebileceğiniz daha fazla müşteri adayı olur. Bu nedenle 1. sayfa sıralaması herkesin aklının en üstünde yer alır.

İşte sıralamanızı optimize etmenize yardımcı olacak araçları anlamanıza ve bulmanıza yardımcı olacak bir kılavuz. Daha da önemlisi, bu araçlarda uzmanlaşarak, kullanıcı dostu ve arama motoru dostu bir web sitesi oluşturmak için ne gerektiğini öğreneceksiniz.


SEO Yardımcı Olabilecek Araçlar


Doğru araçlara sahip olmak, SEO'nuzda uzmanlaşmanıza yardımcı olabilir. SEO algoritmalarını gerçekten analiz etmeye ve incelemeye başladığınızda, araç kullanmadan birkaçını fark etmek kolaydır. Bununla birlikte, en iyi dijital reklam ajansları bile hiçbir şeyin gözden kaçmadığını doğrulamak için bir araç kullanarak bir analiz çalıştıracaktır.

Daha yüksek sıralama şansınızı artırmanıza yardımcı olacak birkaç eklenti var. Bu araçlar başarıyı garanti etmese de, SEO dünyasında kör olmamak için hangi değişikliklerin yapılacağına dair fikir ve önerilerde bulunabilir.

Daha yüksek arama sıralaması elde etmek için tonlarca araca ihtiyacınız olmadığını unutmayın. Size rehberlik edecek bir araçla başlayın.


Anahtar Kelime Araştırma ve SEMRush


Web sitenizi optimize etmeden önce ilk adım, anahtar kelime araştırmanızı yapmaktır. Yakın gelecekte satın alma niyetini gösteren geniş eşlemeli anahtar kelimeleri ve gelişim sağlayabileceğiniz anahtar kelimeleri dikkate almak isteyeceksiniz.

Şöyle düşünün, bir TV arıyorsanız, bir Google aramasına TV yazarak başlayabilirsiniz, sonra okuduktan sonra 70 inçlik bir TV istediğinize karar verirsiniz, bunu yazarsınız, sonra 4k, sonra belki marka. Bir tüketici, satın alma kriterlerinin belirlendiği noktaya geldiğinde, arama aktivitesinin geri kalanı fiyat ve teslimatla ilgilidir. Satın alma niyetiyle arıyorlar.

Bir markanın anahtar kelimeler hakkında nasıl düşünmesi, geniş kapsamlı olarak başlaması ve müşteri olma olasılığı en yüksek anahtar kelimelere odaklanması gerekir. Bu yüksek amaçlı düşük hacimli anahtar kelimeler, bir tür yüksek değerli uzun kuyruklu anahtar kelimelerdir. Geniş tabanlı anahtar kelimelerden uzun kuyruklu anahtar kelimelere. Tüm markalar, bir anahtar kelime kombinasyonu arayışında iyi performans göstermek ister.

SEO için harika bir yardımcı olan araç SEMRush'tur . Bu program, trafiğinizi artırmanıza yardımcı olacak bir dizi araç sunduğu için uzmanlar, markalar, işletmeler ve blog yazarları tarafından kullanılmaktadır. Sıralayabileceğiniz organik anahtar kelimeleri ve arama terimlerini aramanıza yardımcı olacaktır. Anahtar kelime araştırması sadece hedef kitlenizin ne aradığını ve analitiği nasıl takip etmeniz gerektiğini tahmin etmekle ilgili değildir.


Yoast tarafından SEO


Yoast SEO , WordPress siteleri için en popüler eklentilerden biridir. Yoast, her web sitesi sayfasını ayrı ayrı analiz edecektir. SEO sayfa analiz aracı, sayfanın neyle iyi gittiği ve hangi iyileştirmelerin yapılması gerektiği konusunda size bir döküm verir.
Analiz, içerik uzunluğu, anahtar kelime yoğunluğu, meta açıklamalar, alt görüntü metni, bağlantılar ve daha fazlası üzerinedir. Kırmızı, turuncu ve yeşile puan verir, böylece kullanıcı sayfanın tam olarak nerede durduğunu bilir. Gerekli ayarlamaları yaptıkça puan değişecektir.


WordPress için Hepsi Bir Arada SEO (AIOSEO)


WordPress için Hepsi Bir Arada SEO , Yoast SEO'nun favorisi olan alternatif bir araçtır ve ne kadar SEO deneyiminiz olursa olsun, herkesin kullanması kolaydır. En iyi biçim seçeneğinin ne olduğundan emin değilseniz varsayılan ayarlar bir seçenektir. Bunun bir örneği, sayfalarınızda otomatik olarak META etiketleri oluşturmasıdır. Size zaman kazandıracak ve web sitesi sayfalarınız için başlangıç noktaları verecektir.

En iyi araçlardan hala emin değilseniz ve işi yürütmek için en iyi zamanınızın harcanacağını düşünüyorsanız, Profesyonel bir ekip size yardımcı olabilir. Binlerce marka için yalnızca arama sıralamalarını iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda pazarlarında hakimiyet kurmalarına yardımcı olan SEO stratejileri bulunmaktadır. Çözümleri bulmanıza ve markanızı akılda tutmanıza yardımcı olmaya hazır bir çok SEO ekibi mevcuttur. Bugün onlarla iletişime geçin ve daha fazla gelir elde etmeye başlayın.