Google Partners Nedir? Nasıl Sertifika Alınır?

Google Partners, Google Adwords ve Bireysel Dijital Pazarlama Uzmanları için oluşturulmuş bir programdır. Bu program kullanıcıların, Google ayrıcalıklarından faydalanmasını ve yeniliklerden haberdar olunmasını sağlayan bir hizmettir.Google Adwords ve Bireysel Dijital Pazarlama Uzmanları için oluşturulmuş programdır. Bu program sayesinde Google ayrıcalıklarından faydalanıp, bilgilendirmelerden haberdar olunmasını sağlayan bir hizmettir.
Bu hizmette sertifikalar kazanarak şirket uzmanlığınızı da belgelemiş olursunuz. Google Partners Rozeti ayrıca size iş ortağı statüsü kazandıracağından Google avantajlarından yararlanmanızı sağlar.

Avantajları Nelerdir?

Programa kayıt olup iş ortaklığına hak kazanan işletmeler hesaplarında iyi performans sergiledikçe uzmanlık alanlarına göre şirket profilinde ve Partner rozetlerinde görüntülenme sağlamış olur. Bu şekilde potansiyel müşteri kitlesine prestijini yansıtarak ön plana çıkıp işletmelerinde büyüme sağlayabilirler.

Şirket Uzmanlığı Nasıl Kazanılır?

Uzmanlık, şirketin yaptığı harcamalar, gösterdiği performans ve sertifikaları üzerinden değerlendirilerek kazanılır. Şirketlerin son durumunu https://www.google.com/partners bu linkten öğrenebilirsiniz.

Sertifikaları Nasıl Alırım?Temel de partners profili ile en az 1 kişinin bağlı olması ve Adwords yeterlilik sınavlarını sorunsuz bir şekilde vermiş olması gerekir.
Bu sınavlar ise Adwords Temel Düzey , Arama Ağı Reklamcılığı, Görüntülü Reklamcılık, Mobil Reklamcılık, Video Reklamcılığı ve Alışveriş Reklamcılığı olmak üzere altı sınavdan oluşur.

Uzmanlık alabilmek için ise Temel Düzey ve kesinlikle yanında diğer sertifikalardan en bir tanesinin alınmış olması gerekmektedir.

Harcama Kriteri Nasıl Olmalıdır?

Harcamalar ülkemiz değerlendirildiğinde, şirketin 45 günlük sürecinde en az 25-30 Bin TL olmalıdır.

Performans Sistemi Nasıldır?

Şirket bazında seviye belirlenirken temel kriter ürün uzmanlığıdır ve bunun yanında yine çok sayıda kriteri vardır. Bazıları ürün seçeneğinin fazlalığı, müşteri sürekliliği, harcama tutarları, kampanyadan alınan verim gibi durumlar belirler. Performans sistemi değerlendirmesi bir buçuk senelik bir döngü üzerinden hesaplanır. En az bir yıllık harcama gösterilmesi gereklidir.

Partners Sistemine Nasıl Dahil olurum?

Bireysel ve Şirket hesabı olmak üzere ikiye ayrılır. İkisi de aynı link üzerinden kayıt olunurken artık Google Ads üzerinden bağlantılı olduğundan kayıt olduktan sonra direkt olarak seçim yapılabilmektedir. İlk olarak https://ads.google.com/intl/tr_TR/home/ üzerinden Hemen Başlayın seçeneği tıklanarak kayıt olunur. Google neyi amaçladığınızı size üç seçenek halinde sorar. Neyi hedefliyorsanız onun üzerinden bir strateji yürüterek sisteme dahil olmanızı sağlamış olur.