En İyi Ücretsiz VPN 2019

Ücretsiz VPN indirmeleri her yerde ancak bunlar en iyi programlar.

Ücretsiz VPN indirme işlemlerinin bu kadar popüler hale gelmesi şaşırtıcı değil. Bir VPN yüklemek, Windows PC, Mac, Android cihaz veya iPhone'unuza ilave bir güvenlik katmanı sağlar. URL değiştirerek sağladığı ekstra işlevsellik ( diğer ülkelerde spor ve TV izlemek, coğrafi olarak engellenen web sitelerini dolaşmak, adsız torrent kullanmak ) ücretsiz VPN'in çok fazla aranmasına sebep olmaktadır.

Bu yazıda, bugün indirebileceğiniz en iyi ücretsiz Sanal Özel Ağ seçeneklerimizi bulabilirsiniz. Onlarca kişiyi test ettik ve yeniden test ettik. Bir kuruş harcamanız gerekmeden çevrimiçi etkinliğinizi güvenli ve anonim tutma yeteneklerini değerlendirdik. Bu Android, iPhone, Mac veya Windows PC'niz için en iyi ücretsiz VPN'i bulabilirsiniz.

Şu anda en iyi ücretsiz VPN, Hotspot Shield Free'dir. Biz gerçekten seviyoruz . Hala aynı anda sadece bir hesaptan beş cihaz için garanti alıyorsun. Veri kullanım limiti de diğer VPN’lerden daha cömerttir.

Ancak ihtiyacınız olan işi yapan iyi ve tamamen ücretsiz bir VPN almak gerçekten mümkün mü? Cevap ... bir nevi. Sonuç olarak, rahat kullanım için ücretsiz bir VPN arıyorsanız, ihtiyaçlarınızı karşılayan bir şey bulacaksınız . (ücretsiz VPN'lerin genellikle birlikte getirdiği sınırlamalardan memnun olduğunuz sürece.)

En iyi ücretsiz VPN listemize girmeden önce, ücretli bir sürümün ayda 3 dolara kadar mal olabileceğini, size daha iyi performans ve koruma sağlayabileceğini bilmeye değerdir. Unutmayın: ücretsiz VPN'ler hiçbir ücrete sahip olmayabilir, ancak bunun için genellikle iyi bir sebep vardır ; sağlayıcının istilacı reklamlarla veya bazı durumlarda verileri üçüncü taraflara satarak kar elde etmesi olabilir.

Şu anda dünyadaki en iyi VPN: ExpressVPN
Hem ücretsiz hem de ücretli yüzlerce VPN sağlayıcısını inceledik ve şu anki önerimiz ExpressVPN. Bunun nedeni, ücretli bir seçenek olmasına rağmen, dünya çapında yaklaşık 100 ülkede sahip olduğu sunucular ve neredeyse tüm cihazlarınızı barındıran çok sayıda uygulamanın yanı sıra hızı ve sağlamlığıdır.


Ücretsiz değil, ancak 30 günlük para yatırma, para iade garantisi ile geliyor. Ücretsiz seçeneklerden birini denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz

1. Hotspot Shield Free VPN
Sunucu sayısı: Bilinmiyor | Sunucu konumları: 25 | IP adresleri: Bilinmiyor | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 5

+Kullanımı kolay
+500 MB günlük veri yardımı 
+Güvenlik odaklı
-Performans deneyimi biraz kötü
-Kurulum biraz karmaşık.

Hotspot Shield Free sadece sıralamalarımızdaki en iyi bilinen ücretsiz VPN seçeneklerinden biri değil, aynı zamanda en iyisi olduğunu düşünüyoruz. Uygulamanın Elit sürümü için ödeme yaparsanız, kendinizi 25 ülkeden birine demirlemeyi seçebilirsiniz ve bu istediğiniz herhangi bir şeye erişebilmenizi sağlar; ücretsiz sürümde, Hotspot Shield'in sizin için seçtiği ve reklamları yerleştirdiği konumlarla sınırlısınız.

Ücretsiz plandakiler aynı anda beş cihazı koruyabilir ve günde 500 MB veriyle sınırlıdır (yani ayda yaklaşık 15 GB). Kısıtlayıcı gelebilir, ancak aşağıdaki TunnelBear ile karşılaştırıldığında, aslında daha cömert ücretsiz VPN sınırlarından biri. Güvenlik tek amacınızsa, o zaman Hotspot aynı dalga boyundadır, 'askeri düzeyde şifreleme' ile övünür.

Güvenliğe ek olarak, Hotspot Shield Free, testlerimizde kullanımı kolay olduğu için övgüler kazandı. Mobil uygulamalarında veya masaüstünde olsun, bazı rakipler tarafından sunulan kullanımı kolay kılmayacak bir kullanıcı deneyimi bulamazsınız.

Ancak ilk önce premium sürümün yedi günlük deneme sürümünden geçmenizi gerektiren süreç Hotspot ile ilgili biraz yorucu. Hepsi çok iyi ve güzel, ancak deneme tamamlandıktan sonra tam sürüme geçmeye karar vermeniz durumunda, onlara kredi kartı bilgilerinizi vermeyi içerir. Premium deneme süresi dolduktan sonra elbette ücretsiz sürüme geçebilir.

2. TunnelBear
Sunucu sayısı: ~ 1.000 | Sunucu konumları: 20+ | IP adresleri: Bilinmiyor | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 5

+Gerçekten kullanıcı dostu
+Hem mobil hem de masaüstü istemciler 
-Çok fazla seçenek veya ayar yok
-Düşük veri limiti
TunnelBear şirin bir tasarıma sahip olabilir, ancak özellikle güvenlik devi McAfee tarafından devralınmasından sonra ciddi bir ücretsiz VPN haline geldi. Aralarından seçim yapabileceğiniz ücretsiz ve ücretli abonelikler var. Ücretsiz planla ilgili tek kısıtlama, her ay 500 MB trafiğe sınırlı olmanızdır. Bu çok büyük bir miktar değildir, bu yüzden TunnelBear'ı her zaman ödemeden kullanamazsınız, ancak biraz daha fazla korumaya ihtiyacınız olduğunu ve VPN ücretsiz rotasını indirmek istediğinizi hissettiğiniz zamanlar için harikadır . TunnelBear, indirme planı, mevcut ülke sayısı ve bağlı cihazların sayısı gibi ücretsiz planla ilgili kısıtlamaları kaldıran bir dizi ücretli plan sunar.

TunnelBear'ın yakın zamanda gizlilik politikasını ayarladığını da belirtmek ilginçtir, bu nedenle bu VPN şimdi kullanıcılar hakkında daha az veri toplar. Kaydolmak için bir ilk ad girme ihtiyacını ortadan kaldırır ancak kullanıcının toplam ömür boyu bağlantılarının sayısını kaydeder.

3. Windscribe
“Süper güvenli, çok cömert bir veri başlığına sahip olan Windscribe birinci sınıf bir VPN’dir.”

Sunucu sayısı: Bilinmiyor | Sunucu konumları: 10 | IP adresleri: Bilinmiyor | Desteklenen maksimum cihaz: Sınırsız

+ Ayda 10 GB veri
+ Gizlilik politikası
- Android istemcisi hatalı

Windscribe, ücretsiz VPN sahnesinin yeni bir üyesi ancak cömert veri ödeneği ve gizliliğinizi koruma konusundaki taahhüdü, TunnelBear ile 500 MB'lık ücretsiz seviyeden daha fazla veriye ihtiyaç duyduğunuzda en iyi sonucu verir. Standart olarak ayda 10 GB bant genişliği elde edersiniz ve Windscribe VPN'i İngiltere, Hong Kong, Kanada ve ABD VPN dahil olmak üzere ücretsiz olan on uzak sunucu konumundan seçebilirsiniz. Kayıt olmak için yalnızca bir kullanıcı adı ve şifre oluşturmanız gerekir (bir e-posta adresi isteğe bağlıdır, ancak şifrenizi unutursanız kullanışlı olabilir).

Windscribe, bağlantı kayıtlarını, IP adreslerini veya ziyaret edilen siteleri saklamaz; Bir sunucuya aktif olarak bağlandığınızda, kullanıcı adınızı, bağlandığınız VPN sunucusunu ve aktarılan veri miktarını kaydeder, ancak bu işlem oturumun sona ermesinden sonraki üç dakika içinde silinir. Sağlayıcı hakkında tweet atmak size fazladan 5GB kazandırır ve bir arkadaşınızı katılmaya her davet ettiğinizde 1GB alırsınız.

Ek olarak, tavsiye ettiğiniz herhangi biri bir Pro aboneliğine yükseltmeye karar verirse (yılda yaklaşık 4 dolar başlayarak), sınırsız planı ve çok daha fazla sunucuyu (toplamda 60+) alacaksınız. Bu sizi özendirmek için yeterli değilse, yerleşik bir reklam engelleyici ve güvenlik duvarı bile vardır. Bugün deneyin etkileneceğinizi düşünüyoruz.

4.    Speedify
“Güvenli ve hızlı bir bağlantı mı istiyorsunuz? O zaman başka yere bakmayın”

Sunucu sayısı: 200+ | Sunucu konumları: 50+ | IP adresleri: Bilinmiyor | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 1

+Şık performans artırıcı teknoloji
+Gizlilik alanında sağlam
-Yazılım birkaç düşük seviye kontrole sahip
-Netflix ile bağlantısı yok

Adından da anlaşılacağı gibi hızlı bir VPN sağlayıcısı olarak tek bir amacı vardır: şifrelemeden yararlanırken internet bağlantınızın mümkün olduğu kadar hızlı kalmasını sağlamak. Bu amaçla, bu sağlayıcı, bağlı bir mobil 3G / 4G bağlantısı olan bir Ethernet bağlantısını (sabit genişbant) potansiyel olarak birleştiren, mümkün olan en iyi performansı elde etmek için mevcut tüm internet bağlantılarını kullanacaktır. Yalnızca bir tür internet bağlantınız olsa bile, firma turboşarj teknolojisinin hala işleri hızlandırmaya yardımcı olacağını iddia ediyor.

Ücretsiz plan, bu sunuculara tam erişime sahiptir (abonelik seçeneklerinde olduğu gibi), ücretsiz teklifin tek kısıtlaması, indirebileceğiniz veri miktarıyla sınırlandırılmış olmanızdır. Ücretsiz kullanıcılar her ay 5GB veri alıyor, ancak sonraki aylarda 1GB'a düşüyor. Bu çok büyük bir ödenek değil ve kesinlikle bu sayfada başka bir yerde göreceğiniz diğer rakipler kadar değildir. Ancak bazı temel sörf ve e-posta görevlerini yerine getirmeye yetecek kadardır. Bu VPN sağlayıcısı kesinlikle test cephesinde, yukarıda belirtilen hız veren teknolojilerin aslında olumlu bir etkiye sahip olduklarını kanıtladıkları için performans avantajından kesinlikle bir göz atmaya değer.

5. ProtonVPN Free
“Bu ücretsiz VPN ile aylık veri indirimi ile kısıtlanmayacaksınız”

Sunucu sayısı: Bilinmiyor | Sunucu konumları: 3 | IP adresleri: Bilinmiyor | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 1.

+Aylık veri limiti yok
+Gizlilik harika
-Bir cihaz sınırı
-Seçilebilecek yalnızca üç konum

ProtonVPN, ücretli bir seçeneğin yanı sıra ücretsiz bir VPN sunan başka bir sağlayıcıdır. Ancak ilki, en önemlisi herhangi bir bant genişliği kısıtlaması getirmeyen bazı çok güçlü noktalara sahiptir. Başka bir deyişle, her ay istediğiniz kadar veri kullanmakta özgürsünüz. Doğal olarak, ücretsiz planın ödenen teklife yükseltmeyi teşvik etmek için kısıtlamaları vardır. ProtonVPN Free’in kısıtlamaları arasında sizi yalnızca bir cihaza sınırlamak, yalnızca üç konum ve ücretsiz kullanıcılar ödeme yapan abonelere kıyasla daha düşük bir öncelik kazanıyor. P2P desteği de yok. Ancak bununla yaşayabiliyorsanız, bu kesin bir kayıt politikası olmayan etkileyici bir sağlayıcıdır ve e-posta adresinizle kaydolabilirsiniz. Müşteri, web sitesinde herhangi bir reklam bile yok.

Müşterilerden bahsettiğimizde, Windows PC, Mac, Linux, iOS ve Android için yerel yazılımlarla, bunların çok çeşitli olduğunu ve performans düzeylerinin oldukça sağlam olduğunu gördük. Bununla birlikte, birçok kullanıcı çevrede olduğunda ve ödeme yapan kişilere öncelik verildiğinde, en yüksek zamanlarda hız düşebilir; Bu noktada, ücretli bir plana geçmek için cazip olabilirsiniz. Ancak, açık bir şekilde, sınırsız veri ödeneği ile, bu dikkate değer bir ücretsiz VPN’dir.

6.  Hide.me
“Gizlilik bilinci taşıyan VPN ile her şeyi gizliyebilirsiniz”

Sunucu sayısı: Bilinmiyor | Sunucu konumları: 3 | IP adresleri: Bilinmiyor | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 1


+Gizlilik güçlü
+Hiçbir reklam veya hız azaltma yok
-Bir cihazla sınırlı
-Sadece üç konum

Hide.me hem ücretli hem de ücretsiz VPN sağlayıcıları sunar; ikincisi size ayda 2GB veri verir. Başka limitler de var: en fazla bir cihaz bağlayabilirsiniz ve abonelerin ödeme yaptığı 30 yer yerine üç sunucu konumu (Singapur, Kanada ve Hollanda) ile sınırlıdır. Bununla birlikte, artı tarafta, bu sağlayıcı ücretsiz kullanıcıların bağlantı hızını etkilemeyecek ve Hide.me ayrıca kayıt tutmayacağına, kullanıcı verisi kaydetmeyeceğine söz veriyor. Bu nedenle hiçbir veriyi üçüncü taraflara aktarmayacak 

Windows istemcisi akıllıca tasarlanmışken, Windows PC, Mac, Android ve iOS için yerel yazılımlar edinebilirsiniz. Ayrıca 7 gün 24 saat teknik destek (ücretsiz kullanıcılar için bile geçerlidir). Performans testlerimizde etkileyiciydi. Genel olarak, çok fazla kısıtlama olmaksızın mahremiyetinizi korumaya çalışan sağlam bir özgür tekliftir.

7. SurfEasy (Opera Free VPN)
“Tarayıcınızı değiştirmek için iyi bir opsiyon?”

Sunucu sayısı: 1000 | Sunucu konumları: 25 | IP adresleri: Bilinmiyor | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 5

+Beş eşzamanlı cihaza izin verilir
+Kullanıcı dostu istemci
-500 MB aylık veri limiti
-Performans, ülke geçişlerinde hızlı değil

SurfEasy, Opera web tarayıcısından sorumlu olan aynı organizasyondan Kanada merkezli bir ücretsiz VPN'dir ve aslında Opera içine entegre bir VPN olarak dahil edilmiştir. Hem ücretli hem de ücretsiz teklifler vardır; ikincisi, kullanabileceğiniz cihaz miktarını sınırlamaz. Ücretsiz kullanıcılar, tıpkı ücretli aboneler gibi, aynı anda en fazla beş cihaz bağlayabilir. Ayrıca 25 ülkede 1000 sunucu ve kullanıcı dostu bir Windows PC istemcisi elde edersiniz. Performans yeterince sağlam, ancak daha uzak sunuculara (yani ABD'ye) yapılan daha uzun mesafeli yolculukların durgun olabileceğini saptadık.

Buradaki ana kısıtlama, 500 MB'lık aylık veri limitidir; bu, ücretsiz olarak bu VPN'den fazla veri almayacağınız anlamına gelir. Bununla birlikte, Opera tarayıcısını tümleşik VPN ile birlikte kullanıyorsanız, burada hiçbir veri limiti bulunmadığını (en azından tarama faaliyetlerinizi korumak için) not etmek önemlidir. Chrome veya Firefox'un beğenilerinden geçmek için zorlayıcı bir opsiyon olabilir…

8. PrivateTunnel
“Herhangi bir PC veya mobil cihazda verilerinizi ve kimliğinizi güvende tutacak ücretsiz bir VPN”

Sunucu sayısı: Bilinmiyor | Sunucu konumları: 9 | IP adresleri: Bilinmiyor | Desteklenen maksimum cihaz sayısı: 3

+Geniş müşteri yelpazesi
+Kullanımı kolay
-Sınırlı konum seçimi 
-Zaman zaman tutarsız performans

Bu yazıda yer alan diğer ücretsiz VPN sağlayıcılarından bazıları gibi, PrivateTunnel de bir çok platformda , özellikle Windows PC, Mac, Android ve iOS'da kullanılabilir. Paylaşılan bir başka özellik, ücretli aboneliklere ek olarak sınırlı ve ücretsiz bir paketin varlığıdır.Geleneksel bir aylık abonelik paketi sunmak yerine, istediğiniz kadar kullanmak için 200 MB süresi dolmamış veri sunulur. Bu bittiğinde, 20GB veya 100GB'lık paketler halinde daha fazla veri satın alabilirsiniz. PrivateTunnel'ı her zaman kullanmak istediğinizi düşünüyorsanız, size sınırsız veri sağlayan yıllık 30 dolarlık bir paketi seçebilirsiniz - her şeyi beğenip isteklerinizi görmek için 200 MB'ı bir deneme oturumu gibi görün. Bir VPN olarak, PrivateTunnel oldukça iyi çalışır, ancak bağlantılar zaman zaman biraz yavaş olabilir. Kullanımı çok kolay, bu yüzden test yapmak için küçük bir nedeniniz var.

Ücretsiz bir VPN nasıl seçilir? : 5 soru
Son 12 ay, uzun süreli gizlilik hakları, kişisel bilgilerin gizliliğine aykırı aksiyonlardan dolayı küresel tehditlerin bireysel mahremiyete yükselişine tanık oldu.

VPN - sanal özel ağlar, internette güvenli, ve özel olmak için her derde deva olmamasına rağmen, bu özgürlükleri arama eğiliminde olan kişiler için temel bir bileşendir.

Henüz bir VPN'niz yoksa, bir tanesine bir kuruş ödemek zorunda kalmadan bir tanesini ücretsiz alabilirsiniz. Tüm ücretsiz VPN sağlayıcıları eşit yaratılmadığından ve bazıları güvenliğinizi tehlikeye atacağı için dikkatli olun.

İşte bir tane indirip kurmadan önce kendinize sormanız gereken beş soru.

1. İş modeli nedir? 
VPN sağlayıcıları para ve böyle bir işletmeyi işletmek için özellikle popüler bir şirket ise sonuçları çok büyük olumsuzluklara yol açabilir. Tunnelbear gibi bazıları, potansiyel müşterileri ücretsiz olanlardan memnun olduklarında ücretli bir sürüme geçmeye teşvik etmek için bir pazarlama aracı olarak, Dropbox gibi ücretsiz kullanacaklardır. Ancak çoğu, kullanıcı verilerini satacak veya gizliliğinizi tehlikeye atacak bir üçüncü tarafa bir veri sağlayacaktır.


2. Bilgisayarımı nasıl koruyor? 
Çoğu VPN sağlayıcı genellikle internette gezinirken verilerinizi şifreleyen arka planda çalışan bir masaüstü uygulaması kullanır. Ancak, bu yalnızca sorunun bir bölümünü çözüyor. Dizüstü bilgisayarınız, çevrimiçi olarak hemen hemen tüm web sitelerinde bulunabilen izleme çözümlerinin izin verilebilirliği nedeniyle hala parmak izi bırakabilir. WIndscribe dahil olmak üzere, birkaçı, süper bir reklam engelleyicinin eşdeğerini entegre ederek daha bütünsel bir yaklaşıma sahiptir.

3. Özgürleşerek ne kaybederim? 
Genellikle bir kişi ücretsiz bir ürünün bazı köşelerini kesmesini bekleyebilir ve bu aslında tüm VPN sağlayıcıları için geçerlidir. Bazıları diğerlerinden daha fazla ücretsiz bant genişliği, ana konumlar ve hatta daha fazla konum ve OpenVPN Yapılandırması ile sınırsız bant genişliğinin kilidini açan yükseltme yolu için kolay ödenen bir reklam engelleme, P2P ve güvenlik duvarı sunar.

4. Sağlayıcınız verileri kaydediyor mu? 
Sağlayıcınızın, kullanıcıların internet etkinliğini saklamadığından emin olun. Bunu genellikle şartlar ve koşullar sayfasında veya genellikle EULA olarak bilinen son kullanıcı lisans sözleşmesinde kontrol edebilirsiniz. Ne yazık ki, pek çok VPN sağlayıcısı, son kullanıcıları uzun T&C'ler veya nasıl çalıştıkları hakkında önemli ayrıntıları gizleyen gizlilik beyanları ile sindirmeyi tercih ediyor. Spektrumun diğer ucunda, oturumunuz kapandıktan ve günlükleri tutmadan sonra her şeyi silecek olan VPN sağlayıcıları bulunur.

5. Anonim olarak tamamen kaydolabilir miyim? 
E-posta adresi olmadan abone olabileceğiniz bir VPN sağlayıcısına ve Bitcoin ödemelerini kabul eden, maksimum gizlilik için bir VPN sağlayıcısına sahip olmak, çevrimiçi olarak bekleyebileceğiniz en iyi şeydir. Bazı sağlayıcılar ayrıca, gizliliğinizi esasen iki katına çıkararak trafiğinizi daha fazla engelleyebileceğiniz çift yönlü atlama özelliği de sunar.