CPM (Cost Per Mile)Nedir? Nasıl Kullanılmalı?

Cost Per Mile ya da bilinen anlamıyla “Bin Gösterim Başı Maliyet” , siteniz bir teklif üzerinden reklam aldığında 1000 gösterimden sonra, belirlediğiniz tutar üzerinden her bin görüntülemede fiyatlandırmanın tarafına gönderilmesine denilmektedir.Cost Per Mile
– Thousand yani “Bin Gösterim Başı Maliyet”tir. Bu teklif üzerinden reklamı aldığınızda 1000 gösterimden sonra belirlediğiniz tutar üzerinden her bin görüntülemede fiyatlandırma tarafınıza gönderilir.

BGBM Nasıl Çalışır?

Reklam ağında, yalnızca görüntülenebilir olarak hesaplanmış gösterimler için tarafınıza fiyatlandırma hazırlansın istiyorsanız, BGBM (Bin Gösterim Başı Maliyet) stratejisini kullanabilirsiniz. Reklamınızın öncelikle görüntülendi sayılabilmesi için yüzde ellisinin ekranda bir saniye veya daha fazla süre gösterim alması şarttır. Video reklamlar biraz daha farklı olarak iki saniye veya daha fazla süre oynadığında görüntülenebilir olarak hesaplanmaktadır.

Bu kampanya da dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, hedefleme yaparken “Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı” teklif stratejisini işaretlemeniz şarttır. Bu teklifi seçerek kampanyayı oluşturmuş olup, sorun yaşamadan reklamlarınızı yürütebilirsiniz.
Kısaca, tıklama yerine görüntülemeyi önemli gören bir stratejidir. Bu strateji ise, reklam verecek kişiler için son derece uygundur. Bu şekilde gösterimler en üst seviyeye taşınmış olur.

Avantajları Neler?

  • Fiyat – performans bazında en uygun ancak en yüksek görüntülenmeye ulaşmanızı sağlar.
  • Tıklama yerine görüntülemeye önem veriyorsanız,
  • Bu strateji de ödeyeceğiniz miktarı kendiniz belirliyor olmanız,
  • Belirlediğiniz maksimum ödeme tutarının üzerinden ekstra olarak daha fazlasını harcamaz.

Teklif Stratejisi Nasıl Kullanılır?

Reklam Grubu: İki seçenekten ilkidir. Hedeflemenizi reklam grubu şeklinde belirtirseniz bu gruptaki tüm anahtar kelimeler ve yerleşimler göz önünde bulundurularak BGBM stratejisine sahip olmuş olursunuz. Aynı zamanda tek noktadan tüm reklamlarınızı takip etmenize yarar sağlar.

Yerleşim Yeri:  Bu strateji de her yerleşim yeri için BGBM seviyesini ayrı ayrı tekliflendirme yapmanızı sağlar. Bu şekilde daha çok dönüş getireceğini veya getirdiğini düşündüğünüz yerleşim yeri  için teklifleri, istediğiniz zaman yükseltme avantajını da sahipsiniz.