Facebook Business Manager'a Sayfa Ekleme

Business Manager hesabınızı oluşturduktan sonra birden fazla hesap açmak isteyebilirsiniz. Ancak ayrı ayrı bu hesapların kontrolünü sağlamak ve yönetmek oldukça zordur. Tabii ki bu sorunun da bir çözümü var! Bu çözümün ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin!

Facebook Business Manager'a Sayfa EklemeBusiness Manager
hesabınızı oluşturduktan sonra birden fazla hesap açmak isteyebilirsiniz. Ancak ayrı ayrı bu hesapların kontrolünü sağlamak ve yönetmek oldukça zordur. Tabii ki bu sorunun da bir çözümü var! 

Oluşturduğunuz tüm Business Manager hesaplarını aynı sekmeye ekleyebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız? Öncelikle, bir sayfa ekleyebilmeniz için o sayfanın yöneticisi olmalısınız. Eğer yönetici değilseniz, yöneticiden sayfaya erişim izni istemelisiniz. Ne yazık ki yöneticiliğiniz onaylanmadan sayfaya erişim sağlayamaz ve sayfa ekleyemezsiniz.

Business Manager'ın nasıl kullanılacağını merak ediyorsanız, sizi Facebook Business Manager Nasıl Kullanılır? yazımızda bekliyoruz!

Business Manager'a Sayfa Nasıl Eklenir?

 • Business Manager hesabınıza sayfa ekleyebilmek için öncelikle, ekranın sol köşesinde bulunan Seçenekler işaretine tıklayın.
 • Açılan sekmede yer alan İşletme Ayarları'na tıklayın.
 • Ardından da Hesaplar kısmında bulunan Sayfalar'a seçeneğine tıklayın.
 • Sağ köşede yer alan + Ekle'ye seçeneğine tıklayın.
 • Oradan da Bir Sayfa Ekle'yi seçin. 
 • Bu adımdan sonra karşınıza üç tane seçenek çıkacak. (Bu yazımızda bu seçeneklerin ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz https://www.lim.com.tr/facebook-business-manager-nedir-nasil-kullanilir )
 • İşletmenize en uygun seçeneği seçtikten sonra karşınıza çıkan ekrandaki Facebook Sayfa Adını veya internet adresini (URL) girin.

Ancak unutulmamalıdır ki Business Manager sayfanıza erişimi olan kişiler, sayfaya erişmeye ve yönetmeye devam edebilir.

 

Business Manager'a Reklam Hesapları Ekleme

Her yeni işletme tek bir reklam hesabı oluşturabilir. Reklam hesabınızda aktif bir harcama olduktan sonra en fazla 5 reklam hesabını yönetebilirsiniz. Ancak şu anda daha fazla reklam hesabı talep etme seçeneği bulunmamaktadır.

Bir reklam hesabını yönetmek istiyorsanız, reklam hesabını Business Manager'a eklemenin 3 yolu vardır.

 

Hangi durumlarda Business Manager’a Reklam Hesabı Ekleyemezsiniz? 

 • Eklemeye çalıştığınız reklam hesabı başka bir işletme tarafından eklenmişse o hesabı ekleyemezsiniz. Bir reklam hesabına sadece bir Business Manager sahip olabilir. Bunun yerine, reklam hesabına erişim talep edebilirsiniz.
 • Kişisel bir reklam hesabını zaten Business Manager'a eklediyseniz. Kişisel Facebook hesabınızla Business Manager'da sadece tek bir reklam hesabı ekleyebilirsiniz. Bunun yerine, Business Manager'da yeni bir reklam hesabı oluşturabilir veya bir başka reklam hesabına erişim talep edebilirsiniz.
 • İşletmenize yeni reklam hesabı eklemede 5 reklam hesabı sınırına ulaştınız. Şu anda daha fazla reklam hesabı talep etme seçeneği sunulmamaktadır. Reklam hesabı sınırınız reklam harcamanıza dayalı olarak artar.
 • Reklam hesabı, ön ödemeli bir reklam hesabıysa. Ön ödemeli reklam hesapları, yalnızca belirli konumlarda olmaları halinde Business Manager'a eklenebilir.

 

Business Manager'a Reklam Hesabı Ekleme

Business Manager'a reklam hesabı ekleme adımları:

 • İşletme Ayarları'na gidin.
 • Hesaplar'a ve Reklam Hesapları'na tıklayın.
 • + Ekle'ye tıklayın.
 •  3 seçenekten size en uygun olanı seçin. Bu seçeneklerin açıklamasını aşağıda yapacağım.
 • Bir reklam hesabına erişim istemeyi veya reklam hesabını eklemeyi seçerseniz, reklam hesabı numarasını girin. Hesap numarasını nerede bulacağınızı öğrenin.
 • Kişileri ve erişim düzeylerini seçmek için yönergeleri izleyin.

Ancak unutmayın ki bir reklam hesabını dondurmak, işletmenizden reklam hesabını silmez. Dondurulan bir reklam hesabı, reklam hesabı sınırınız için hesaplanmaya devam eder.

Yukarıda kısaca bahsettiğimiz reklam hesaplarını Business Manager'a eklemenin 3 yolunu ayrıntılarıyla açıklayalım:

 • Reklam Hesabı Ekleme: Bir reklam hesabı eklemek bu hesabı kalıcı olarak Business Manager'a taşır. Reklam hesabı eklemek için hem reklam hesabının sahibi hem de Business Manager'da yönetici olmanız gerekir. Bir reklam hesabını ekledikten ve Business Manager'ınıza taşıdıktan sonra bu işlemi geri alamayacağınızı lütfen unutmayın. Reklam hesabınızın tüm yönetiminin Business Manager profilinizde tamamlanması gerekir. Başka bir Business Manager hesabına ait bir reklam hesabını ekleyemezsiniz. Başka bir işletmeye ait bir reklam hesabı üzerinde çalışmaya devam etmek istiyorsanız, bu hesaba erişim isteyebilirsiniz.
 • Bir Reklam Hesabına Erişim İsteme: Business Manager'da bir reklam hesabına erişim talep ederseniz, o Business Manager'ın yöneticisi, size bu hesap üzerinde çalışmanız için izin verebilir.
 • Yeni bir reklam hesabı oluşturma: Business Manager'da yeni bir reklam hesabı oluşturursanız, bu hesap kalıcı olarak Business Manager'da yer alır. Business Manager'da oluşturulan reklam hesabı, Business Manager hesabı olmayan bir hesap sahibine aktarılamaz.
Instagram ve Facebook reklam ücretlerinin ne kadar oduğunu ve nasıl belirlendiğini öğrenmek için Instagram ve Facebook Reklam Ücretleri yazımızı okumalısınız.